Az új év első napjaiban sokan el-elmerengünk azt hiszem: érdemes-e fogadkoznunk? Lehet, hogy már meg is tetted a saját fogadalmaidat, lehet, hogy csak halvány kívánságként jelent meg benned az igény egy új szokásra, a változtatásra. A legtöbben az életmódunkon kívánunk csiszolni: egészségesebben élni, többet mozogni, összeszedettebbnek lenni, kisimultabb, nyugodtabb, rendezettebb életet teremteni magunknak és a családunknak.
Azt is mindannyian tudjuk, hogy ezekből a fogadkozásokból néhány hét múlva már csak a bűntudat marad, hiszen nem mennek egyik napról a másikra, és könnyű a hétköznapok rohanásában feladni az egészet. Kevesen tervezünk ugyanis apró lépéseket: a legtöbben nagy változásra vágyunk. Holott a nagy változás is kis lépésekből, hétköznapi teendőkből áll össze!
Segítségedre lesz a letölthető évrendező füzet!
Mit szólnál, ha az idei év más lenne? Vágjunk bele együtt az évrendező füzettel!
A fizikai helyek és a milyenségük nagyon meghatározóak az életükben. Egy rosszul elrendezett és felszerelt konyhában nem fogsz minden nap egészséges ételt főzni, az átláthatatlanul berendezett gyerekruhaszekrény garantálja, hogy minden reggel elkéstek és a rumlis íróasztalon nehezebben fogsz haladni az adminisztrációval, a tanulással és a munkával is.
Én pedig segíthetek neked abban, hogy ez megváltozzon és az új rendszert könnyedén feltarthasd az életedben. Készítettem egy ingyen letölthető évrendező füzetet, amit bátran letölthetsz. Ezt a kis segédletet személyre szabhatod arra a helyiségre, amivel a leginkább haladni szeretnél az otthonodban vagy az irodában. Nyomtass belőle annyi lapot, amennyire szükséged van: ha több rendezendő helyiség is van, vagy a barátnőddel közösen vágnál bele az otthonrendezésbe, akkor nyugodtan nyomtass több példányt!
Miben segít neked az otthonszervező évrendező füzet?
Reményeim szerint ez a kis segédlet segít majd átgondolni, hogy a vágyaidhoz milyen apró lépéseken keresztül vezet az út. Így nem marad meg a légből kapott ötletek és nagy fogadalmak területén a kívánságod, hanem konkrét terv válik belőle, amit napról-napra, ahogy időd van, végrehajthatsz.
Az otthonszervező évrendező füzet abban is a segítségedre lesz, hogy nyomonkövesd a haladást: valószínűleg nem leszel meg vele január 10-ig, de ez nem is baj. Nem lehet nagy változásokat elérni egy csettintésre! Hiába tervezel szigorú menetrendet, ha jönnek a hétköznapok, habcsókunikornist kell vinni az oviba, köhécsel a kutya, a negyedik harisnyád is felfutott a reggeli rohanásban… majd meglesz minden. Az évrendező füzetben látod majd a haladást és nyugodtan igazíthatsz a terveiden, hogy biztosan elérj a célodhoz.
Itt az idő lezárni az előző éved és megtervezni, hogy milyen változásra vágysz! Segítségedre lesz az évrendező füzet!
A saját otthonunknak egy támogató, kellemes helynek kéne lennie, a saját tárgyainknak pedig örömet kéne okoznia és megkönnyíteni az életünket. Mégis, néha ellepnek a felesleges tárgyak és a lakás egy állandó feladatlistaként van jelen az életünkben. Itt az idő átgondolni és elengedni az előző évet: nem kell, hogy bűntudatod legyen, elég, ha megfogalmazod a célkitűzéseket és aztán teszel majd értük.
Az évrendező füzetben végigvezetlek a lakásod egy-egy pontjának rendszerezetté alakításában. Válaszd ki azt a helyet az otthonodban, ami a legkevésbé segít, támogat, ami a legkevésbé néz ki jól. Együtt elbírunk vele! 😉 az otthonszervező füzet a segítségedre lesz.
1. lépés: szabadítsuk fel a teret és váljunk meg a felesleges tárgyaktól!
Lehet, hogy elsőként arra gondolsz, hogy minden kell, de biztos, hogy mindenre ITT van szükséged? Itt használod ezeket a tárgyakat, vagy csak itt szoktak menetközben kiesni a kezedből? 😉 Egyáltalán használhatóak még, vagy töröttek, kopottak, lejárt termékek? Válogassuk ki az ide tartozó és a felesleges vagy máshol jobban funkcionáló tárgyakat.
2. lépés: teremtsünk átlátható és fenntartható rendet!
Ahogy megszűnt a túlzsúfoltság, máris kezd körvonalazódni, hogy miként is használhatnád jobban a lakásnak ezt a pontját. Rendezd el újra az itt lakó tárgyakat: amiket minden nap használsz, azok maradjanak könnyen elérhető helyen. A gyakran, minden héten elővett tárgyak pedig maradjanak még karnyújtáson belül, hogy innentől seperc alatt megtalálj mindent! 😉 A többi dolog pedig mehet a fiókok mélyére külön válogatva, felcímkézve, gondosan elrakva.
3. lépés: pótoljuk, ami szükséges, keressünk helyet a maradéknak!
Nem az a cél, hogy tornádóként végighaladj az otthonodon és mindent kidobálj, hanem hogy egy ésszerű, saját rendszert teremts magadnak. Ha menetközben rájöttél, hogy öt darab szappannal rendelkezel, de a tusfürdő, amit egyébként használsz, az már elfogyott, akkor jegyezd fel, szerezd be, a szappant pedig nyugodtan tedd el a kezed ügyéből egy fiók mélyére, majd idővel elfogynak a kézmosónál. Ugyanígy, minden rendszerezhető ponton keresd meg a pótolni és az áthelyezni szükséges tárgyakat.
Konkrétabb útmutatásra lenne szükséged egy-egy ponthoz? Mutatom!
Ha csak pár perced van, akkor neked lett kitalálva az ingyenesen elérhető Napi Rendszerezős Egypercesek című videókurzus. Csak röviden és célratörően! Így veszünk mindig górcső alá egy-egy témát, ami segíthet a rendszerezettebb és nyugodtabb otthonod megteremtése során.
A blogon igyekszem minél több olyan témát kifejteni, ami lépésről lépésre átvezet a tárgyak kusza rengetegén keresztül egy jól kialakított, személyre szabott rendig az otthonodban. A Konmari módszer az egyik lehetséges alternatíva, így összefoglaltam a főbb tudnivalókat az otthonszervező-szakértő útmutatásairól.
Ha végre rendet csapnál az iratok, dokumentumok és garancialevelek között, akkor már kattints is Strémen-Buzás Judit posztjáért a papírok közti rendetlenség felszámolásáért.
A fürdőszobában szeretnél átláthatóbb rendet, hogy meggyorsítsd az reggeli készülődést vagy az esti fürdetést? Olvasd el Szitás Judit tapasztalait a fürdőszobarendszerezés kapcsán!
És igen, a következő bejegyzés is egy Judithoz köthető: itt vannak Fehérvári-Varga Judit élményei, hogy hogyan sikerült az otthonszervező találkozó segítségével a ruhák rendszerezése.
Huszka Ági pedig a kapszulagardrób, vagyis a minimalista ruhatár kialakításában lehet a segítségedre.
A végére hagytam egy nagyobb mumust: megtaláltad a harmadik fokhagymakinyomót otthon? 😉 Fusd át Szitás Judit ötleteit a konyharendszerezésről!
Ha pedig az íróasztalodon szeretnél egy fenntartható, szép rendszert kialakítani, amivel fókuszáltan tudsz majd figyelni, akkor kövesd a Facebook oldalt, hiszen nemsokára jön egy részletes blogbejegyzés, amiben az íróasztalok minden fajtájára kitérek.
Előre egy fókuszált, nyugodt, otthonos 2024-ért!
Fontos szem előtt tartani, hogy amikor a lakás kialakításán dolgozol, akkor ne külső elvárások vezessenek. Nem az a cél, hogy össze lehessen téveszteni egy bútorkatalógussal az otthonodat, hiszen akkor az az otthon nem a te igényeidet szolgálná ki.
A lényeg, hogy kényelmesen és jól érezhesd magad a bőrödben a lakásod falai közt, szívesen töltsd, töltsétek ott az időt és minden tárgy téged, titeket szolgáljon. Hiszen ez a dolguk! 😉
Az otthonszervező évrendező füzet remélem segít majd a jó célkitűzések megfogalmazásában, tervvé váltásában és egy szabadabb, jó hangulatú otthon kialakításában. Hajrá 2024, jövünk!